– Vi trenger både bøssebærere og områdeleder til TV-aksjonen

Komiteen for TV-aksjonen i Haugesund er godt i gang med forberedelsene til årets aksjon 18. oktober. Nå trenger de både enda flere bøssebærere og en områdeleder i søre bydel for å sikre at flest mulig får besøk på aksjonsdagen.

Denne blide trioen gleder seg til årets TV-aksjon 18. oktober. F.v. Kari Anne Johnsen (Servicesenteret Haugesund kommune), Gunn Bendiksen (varaordfører Haugesund kommune) og Elin Bjørkelund Strand (Servicesenteret Haugesund kommune). - Klikk for stort bildeDenne blide trioen gleder seg til årets TV-aksjon 18. oktober. F.v. Kari Anne Johnsen (Servicesenteret Haugesund kommune), Gunn Margot Bendiksen (varaordfører Haugesund kommune) og Elin Bjørkelund Strand (Servicesenteret Haugesund kommune). Osman Jemil

TV-aksjonen går i år til NRC Flyktninghjelpen og pengene som samles inn skal gi mennesker på flukt et trygt hjem og håp for fremtiden. Varaordfører i Haugesund, Gunn Bendiksen, er ikke i tvil. Bøssebærerne er fremdeles hjertet i TV-aksjonen. 

– Mange venter på besøk av bøssebærerne denne dagen. Derfor håper vi at enda flere vil bli med og gå årets viktigste søndagstur. Alle er hjertelig velkomne til å bidra, sier Gunn Margot Bendiksen.

Kan du bli vår nye områdeleder?

Ønsker du å gjøre enda mer før, på selve aksjonsdagen og etter aksjonen, har også Bendiksen en helt spesiell oppgave til deg.

–I søre bydel mangler vi en områdeleder som har ansvar for å koordinere bøssebærerne i sitt område og sørge for at aksjonsdagen går så smidig som mulig. Dette er en frivillig innsats og en flott erfaring å ta med seg. Du får opplæring i forkant, og vi sørger for at du er godt rigget for oppgavene som venter, sier Bendiksen som håper at noen tar utfordringen.

Klar som bøssebærer?

Som bøssebærer går du fra dør til dør i to timer søndag 18. oktober og samler inn penger til TV-aksjonen. Folk kan vipse til 2133 eller gi kontanter. I følge beregninger fra TV-aksjonen samler hver bøssebærer  i snitt inn hele 2300 kroner, så at bøssebærerne fremdeles har en viktig funksjon, er det ingen tvil om. 

Her kan du melde deg som bøssebærer.  

Les mer om årets TV-aksjon!