Frode runder 60 - har et stort bursdagsønske

Frode Sætre har et helt spesielt bursdagsønske når han fyller 60 år. Drømmen er at hans kjære Vard Haugesund slår FK Haugesund i cupkampen 22. august på klubbens nye stadion. Samme kveld blir det stor 60-årsfeiring på Vardhuset.

Bilde av Frode Sætre som jobber i Haugesund kommune - Klikk for stort bildeFrode Sætre fyller 60 år i sommer og feirer den store dagen på Vardhuset sammen med mange gjester. Liv Alsaker Sande

Frode er et kjent ansikt i Haugesund kommune. Han begynte å jobbe i kommunen i 1995 og har dermed vært 31 år i tjeneste for byen han er så glad i.

Til daglig sørger han for at posten kommer fram til mange av kommunens bygg. Sykkelen er hans faste følgesvenn – både til og fra jobb og når han er ute på postrunden.

– Det har vært en kjekk jobb. Det aller beste er å treffe folk og slå av en prat, sier Frode.

Og det finnes særlig ett tema han liker å snakke om.

– Det må være fotball, og aller helst Vard Haugesund. Jeg er på de fleste kampene. Jeg kan se FK Haugesund også, men i Sætre-familien er det Vard som gjelder, sier han med et smil.

Mange år i kommunen

Gjennom årene har Frode hatt flere arbeidsoppgaver i kommunen.

– I begynnelsen jobbet jeg mest på trykkeriet. Vi trykket opp alt mulig til de ulike avdelingene i kommunen. Det var en kjekk jobb, minnes han.

I dag er han mest kjent som mannen som sørger for postlevering rundt om i kommunen. Alltid med godt humør og tid til en prat.

Engasjert på fritiden

Når arbeidsdagen er over, fortsetter Frode å være aktiv.

Han sitter i styret i Klubb 83 på Gamle Slaktehuset. Der er det klubbkvelder med aktiviteter som diskotek, teater, utlodding og utflukter. Han er også engasjert i Norsk Forbund for Utviklingshemmede (NFU). I sommer var han med NFU på sommerleir på Halsnøy i Sunnhordland.

– Det var kjekt å være på Halsnøy, og vi fant på mye gøy sammen. Resten av sommeren blir det mest avslapning hjemme i Haugesund. Jeg liker godt å sykle rundt, treffe folk og tar gjerne en tur innom Idrettsparken og Vardhuset, forteller han.

Håper på dobbel feiring

Frode er onkel til mange, og en av dem er Marita Sætre, som spiller på damelaget til Vard. Hun har også vært en sentral person i planleggingen av 60-årsfeiringen på Vardhuset.

Ifølge jubilanten selv ligger alt til rette for fullt hus. Spørsmålet er bare om det også blir stormende jubel. Det kan fort avhenge av resultatet i cupkampen mellom Vard og FKH tidligere på dagen.

Vi gratulerer Frode med 60-årsdagen 24. juli, og ønsker ham lykke til med både cupkampen og feiringen 22. august.