Logg inn

Logg inn til din konto

Brukernavn *
Passord *
Husk meg

Kort historikk om skolen vår

Skåredalen skole er en  1 – 10 skole som ligger øst i Haugesund. Skolen åpnet 6. januar 2003 og er en del av Skåredalen skole, kultur- og idrettssenter. Åge Johannesen var rektor fra skoen sin start og frem til sommeren 2014. Da overtok Øyvind Eileraas.

Anlegget består av et skolebygg med 22 klasserom, spesialrom, bibliotek og arbeidsplasser for ansatte og har plass til i overkant av 500 elever. Elevene rekrutteres fra Skåredalen. Videre er det et eget bygg som inneholder idrettshall, flerbrukshall, kantine/kafeareal, konferanserom, musikk- og kunst&håndverksrom.

Uteområdet består av en flott skolegård med forskjellige lekeapparater, basketstativer, fotballbinge og naturareal. I tillegg har anlegget fotballbane, sandvolleyballbane, basketbane, 60-meter bane,hoppegrop og skateområde. Hele anlegget disponerer ca 23 mål.

Skolen har fra første dag satset på leseopplæring, differensiert opplæring, skolebibliotek, IKT og kultur og sosial kompetanse.

"Skåredalen skole du er best! Fineste skolen her i vest!"

Utskrift