BOKORM-aksjonen er Haugesund Folkebiblioteks egen leselystaksjon. Den henvender seg til alle 3.-7.klassinger i Haugesund og omegn og foregår fra januar til mai. Aksjonen ble første gang avholdt i 2005. Da var det et tilbud til 4.-7.klasse. Fra 2007 fikk også 3.klassingene tilbud om å være med og det har vært stor success.
Så mange har blitt BOKORM:
2005: 82
2006: 109
2007: 144
2008: 133
2009: 98
2010:188
2011: 282
Bildene av alle som har blitt BOKORM ligger i album på barne- og ungdomsavdelingen
Regler for BOKORMEN:
*Du skal lese 30 bøker i aksjonsperioden NB: Ikke tegneserier
*Skriv opp forfatter, tittel og evt. sidetall i BOKORM-skjemaet som du får på barne- og ungdomsavdelingen på Haugesund Folkebibliotek - kom innom å få stjerne når du er kommet så langt i skjemaet:-)
*Når du har lest alle bøkene er det på tide å komme ned til biblioteket for å levere inn skjemaet. Da blir du også fotografert og bildet blir hengt opp på veggen sammen med bildene av de andre som har blitt BOKORMER.
*I juni er det tid for en BOKORM-fest. Da kommer alle BOKORMENE til utdeling av diplomer og t-skjorter, litt mat, underholdning og quiz.
BOKORMEN sponses av Haugesund Sparebank
Nettstedskart